2008 m. Lietuvos banko proginė moneta skirta šv. Kazimiero 550 – osioms gimimo metinėms

kazimieras50ltavcopykazimieras50ltrevcopyLietuvos bankas 2008 m. vasario mėn. į apyvartą išleido 50 litų nominalo proginę monetą, skirtą šv. Kazimiero 550-osioms gimimo metinėms.

Tai jau 53 Lietuvos banko proginė moneta.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas atkreipė dėmesį, kad naujoji moneta tęsia tradiciją naudoti istorinį Lietuvos valstybės herbą. Jo kompozicija paimta iš Jono Halerio veikalo, išleisto XVI amžiaus pradžioje.

Naujos monetos pristatyme dalyvavęs Vilniaus arkikatedros klebonas Ričardas Doveika priminė istoriją apie seniausią šv. Kazimiero paveikslą, kuris, spėjama, tapytas XVI a. viduryje pagal senesnį kūrinį, jo motyvas perteiktas ir monetoje. Pasak legendos, dailininkui nepatiko pradžioje nutapyta ranka su lelija, todėl iš naujo ją nutapė sulenktą, arčiau širdies. Bet užtapyta ranka paveiksle vėl pasirodė, jos nepavyko panaikinti ir antrą, ir trečią kartus.

Pasak monetai skirto lankstinuko autoriaus dr. Mintauto Čiurinsko, šalies centrinio banko iniciatyva išleisti monetą su šv. Kazimiero atvaizdu sveikintina dėl kelių priežasčių. „Jis yra Lietuvos globėjas, tuo pačiu ir jos banko, vienos iš svarbių valstybės institucijų, globėjas. Be to, princas Kazimieras buvo glaudžiai susijęs su valstybės finansiniais reikalais“, – sakė Mintautas Čiurinskas.
Konkursą laimėjęs, šios monetos grafinį projektą sukūrė dailininkas Giedrius Paulauskis. Jam priklauso net dešimties Lietuvos banko jau išleistų proginių monetų autorystė. Dar tris monetas G. Paulauskis sukūrė su kitais autoriais.

Internete publikuojamas monetos lankstinukas, kuris pasiekiamas adresu: http://www.lb.lt/


Parašykite komentarą

CAPTCHA Image

Reload Image
*