Daiva Baronienė „Išgyti padėjo liaudies šventoji“

24

Daiva Gustienė („Lietuvos žinių“ nuotr.)

Žagarės gyventoja Daiva Gustienė nuoširdžiai tiki, kad iš mirties nagų ją išplėšė liaudies šventąja vadinamos Barboros Žagarietės užtarimas.

Netrukus po šv. Velykų Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio suburtas bažnytinis tribunolas turėtų imtis nagrinėti stebuklingą Joniškio rajono, Žagarės gyventojos Daivos Gustienės išgijimą nuo kiaulių gripo, kuris šią žiemą mūsų krašte nusinešė devyniolikos žmonių gyvybes. Bažnyčia šiuo išgijimu susidomėjo dėl to, kad ir pati Daiva, ir Žagarės klebonas Marius Dyglys, ir dauguma žagariečių nuoširdžiai tiki, kad išgyti jai padėjo liaudies šventąja tituluojama Barbora Žagarietė.

Jei D .Gustienės pasveikimas išties bus pripažintas antgamtiniu, apie stebuklą surinktos žinios taps svariu indėliu, kad Barbora Žagarietė būtų paskelbta palaimintąja, o ilgainiui – ir šventąja.

Neleido numirti

„Išgyti man, žinoma, padėjo ir gydytojai, ir vaistai, ir medicinos aparatūra. Tačiau neabejoju, kad man numirti neleido Barbora Žagarietė“, – įsitikinusi D. Gustienė.

Moteris pasakojo, kad gripas į jų šeimą atsėlino praėjusių metų lapkritį. Iš pradžių karščiuoti ėmė sūnus, o netrukus susirgo ir juodu su vyru. Vyrai gydėsi namie gulėdami lovose, o Daiva, gerdama vaistus, skubėjo į pačios įkurtą gėlių parduotuvę. Jos perdėtas uolumas ir meilė darbui baigėsi tuo, kad jau nebegalinti įkvėpti oro greitosios medikų pagalbos moteris buvo išgabenta į Joniškio ligoninės reanimaciją. Ten Daiva trims savaitėms prarado sąmonę ir apie tolesnę ligos eigą, savo būklę ir gydytojų veiksmus žino tik iš artimųjų pasakojimų.

Liepė ruoštis laidotuvėms

Namiškiai Daivai pasakojo, kad Joniškyje ji buvo neilgai. Kaip itin sunki ligonė išvežta į Šiaulius, o iš ten – į Vilnių. Moters sutuoktinį Šiaulių medikai pašiurpino pasakę, kad tolesnis žmonos gydymas – beprasmis, nes visi jos plaučiai sudegę. Jie patarė ruoštis laidotuvėms. Manyta, kad Daiva gyvens ilgiausiai dieną ar dvi. Vis dėlto be sąmonės ji buvo pristatyta sostinės gydytojams. Jokių vilčių nesuteikė ir jie, tik pasakė, kad moters būklė – kritinė. „Tačiau mano vyras įsiminė gydytojo Vaclovo Jurkuvėno patarimą – laukti stebuklo. Jis liepė tikėti, aukoti ir melstis. Melstasi už mane buvo tikrai daug“, – sako D. Gustienė.

Pasak D.Gustienės, jai gulint mirties patale artimųjų maldos buvo skiriamos ne tik Aukščiausiajam, bet ir Barborai Žagarietei. Neyrantys šios XVII amžiaus kankinės palaikai iki 1963–iųjų ilsėjosi Žagarėje jos garbei pastatytos bažnyčios kriptoje. „Nepamenu, kada tai buvo – prieš porą, ar prieš trejetą metų – nežinoma jėga mane, ėjusią iš namų į darbą, atvedė į Barboros Žagarietės kriptą. Nuo to laiko aš, gėlininkė, nutariau karstą, kuriame ilsėjosi, o vėliau buvo išgrobti šios merginos palaikai, puošti gėlėmis. Tad su gėlių puokštėmis ir žvakėmis kriptą lankydavau nuolat. Tai darau ir dabar, po ligos“, – LŽ pasakojo D.Gustienė.

Daiva sako nuoširdžiai tikinti, kad Barbora neleido jai numirti. Jai merdint, prašydamas žmonos pasveikimo, įžadus Barborai Žagarietei davė jos vyras, liaudies šventosios užtarimo meldė klebonas Marius Dyglys. Maldai jis subūrė daugybę žagariečių. Prie Barboros karsto nevyto D. Gustienės artimųjų nešamos gėlės, negeso žvakės, netilo maldos. „Tikiu, kad Dievas, padedant Barborai, išklausė prašymų. Tikiu, kad Barbora prisiminė mano jai rodytą meilę“, – įsitikinusi Daiva.

Anot Žagarės klebono Mariaus Dyglio, girdima nemažai pasakojimų apie Barboros Žagarietės pagalbą ligoniams, jų išgydymą. Tačiau D. Gustienės išgijimas bus pirmasis, kurį ims tirti bažnytinis tribunolas. Barboros Žagarietės beatifikacijos procesas pradėtas 2005–ųjų rugsėjo 24–ąją Šiaulių katedroje.

Dvasia gydo

Pati XVII amžiuje gyvenusi ir 24 metų mirusi bajoraitė Barbora dar būdama gyva garsėjo pamaldumu, meile vargšams, ligoniams. Šiai jaunai moteriai mirus, neiro jos palaikai. Taip pat pastebėta, kad ne vienas, prašęs jos užtarimo, pagydavo. Kad Barbora būtų paskelbta palaimintąja, rūpinosi vyskupai Antanas Tiškevičius ir Motiejus Valančius, tačiau beatifikavimo procesas tuomet nebuvo pradėtas.

Vis dėlto prie Barboros Žagarietės karsto plūdo gausios tinkinčiųjų minios. Deja, stojus sovietų valdžiai Barboros kripta išniekinta, o jos kūnas nežinia kur paslėptas. Dabar karste – vien įkapės.

„Tačiau Barboros dvasia gyva. Ji mane išgydė. Gydo ir daugelį kitų“, – sako D.Gustienė.

Informacijos šaltinis: Išgyti padėjo liaudies šventoji – Naujienų portalas | Alfa.lt

http://www.alfa.lt/


Parašykite komentarą

CAPTCHA Image

Reload Image
*